OPIS KAŻDEGO STAWU

http://www.lStawy Jegiel to 80 ha gospodarstwo agroturystyczne, w którym jest prowadzona hodowla ryb, wędkarstwo, gastronomia i noclegi. Dla miłośników wędkowania są udostępnione 4 z 8 stawów, o różnej powierzchni i rybostanie. W tutejszych wodach dominuje ryba biała i drapieżnik, czyli: karp, amur, karaś, lin oraz sumy, jesiotry, szczupaki, sandacze i okonie. Dopuszczalne metody wędkowania: gruntowa, spławikowa, spinningowa i na żywca (zakaz trupka) z brzegu jak i z łódki. Można wędkować na 3 wędki i używać łódkę zanętową. Mata/kołyska i podbierak są obowiązkowe, siatki tylko na zawody. Szczegółowy Regulamin jest na stronie http://www.lowiskojegiel.pl
Poniżej zobacz opis każdego zbiornika

STAW NR 1 – SUMOWO-KARPIOWY jest położony od strony drogi wjazdowej i ciągnie się aż do zabudowań. Jest to tzw. stary staw, bardzo ładnie położony, o regularnej linii brzegowej i bardzo szerokimi groblami. Dno raczej muliste o niewielkich zagłębieniach. Na jednej z grobli jest skrzynka elektryczna. W tym zbiorniku pływają największe okazy, a są to złowione: sumy do 50 kg, karpie od 4 do 20 kg, amury od 3 do 11 kg, szczupaki od 2 do 5 kg, karasie ok. 1,5 kg. Staw polecany dla cierpliwych na dłuższe zasiadki, i z mocniejszymi zestawami. Tu można złowić konkretne sztuki. Dane: pow. 5,8 ha, głębokość od 1,2m – 2,0 m, stanowisk 50.

STAW NR 2 – REKREACYJNY, położony od strony wschodnio-południowej, częściowo otoczony lasem. W wyniku połączenia go ze stawem nr 3 ma nieco wydłużony kształt o ładnej, łagodnej linii brzegowej i sporymi zagłębieniami. Ogólnie jest to dość głęboki staw. Na grobli pomiędzy stawem nr 1 i 2 jest oświetlenie i energia.  Staw jest polecamy dla rekreacyjnego i amatorskiego wędkowania – tu się zawsze coś złowi. Żyje w nim różnorodna ryba, czyli: karpie od 2 -13 kg, amury od 1 – 5 kg, sandacze od 2 – 5 kg, dość sporo szczupaka od 1 – 5 kg, trochę lina i średnie karasie. Polecany też na rekreacyjne zawody wędkarskie. Dane: pow. 5 ha, gł. od 1,6 do 2,5 m, ok 45 stanowisk.

STAW NR 4 – SPORTOWY jest to największy zbiornik rybny, pięknie położony od strony południowo-zachodniej, w większości otoczony lasem. Jego kulisty kształt z łagodnymi zakolami i z wyspą po środku czyni z niego małe jezioro. Dostęp do wody jest z brzegu na jego całej linii, a groble są w większości szerokie. Dno równomierne, nie zamulone , od strony południow0-wschodniej są duże zagłębienia. Jest to staw o średnim stopniu trudności, wskazane są dalekie rzuty lub łódki zanętowe. Ten zbiornik ma duże zarybienie, a żyją tu: karpie od 2 – 17 kg, amury od 2- 8 kg, szczupaki od 1-5 kg, trochę okonia. Zbiornik doskonały na duże zawody wędkarskie (do 80 stanowisk) lub mniejsze grupy w wybranych sektorach. Nad stawem znajduje się budynek z noclegami oraz polana na campery, namioty. Dane: pow. 15 ha, gł. od 1,5 do 3,1 m, 1500 mb. linii brzegowej, na 80 stanowisk.

STAW NR  7 – JESIOTROWO -KARPIOWY jest to nowy, dość głęboki zbiornik położony od strony południowej, za stawem nr 2. Jego dno jest czyste, bez mułu, z lekkimi zagłębieniami. Dostęp do wędkowania jest z brzegu na jego całej linii, a groble są szerokie i zadbane. Do stawu są wpuszczone same spore, piękne i wymagające ryby, czyli: jesiotry od 4 -14 kg, karpie od 4 -12 kg, amury od 3 -5 kg oraz pływają okonie powyżej  0,5 kg. Na ten zbiornik zapraszamy wędkarzy, którzy są odpowiednio przygotowani i wiedzą jak fachowo się obchodzić z jesiotrami, tu obowiązują haczyki bezzadziorowe, dobre zestawy, szeroki podbierak, i oczywiście mata lub kołyska, umiejętne wyciąganie takiej ryby, jej bezpieczne trzymanie, szybkie zdjęcie i powolne wpuszczanie do wody to podstawa. Złowienie sporego jesiotra to nie lada wyczyn! Jej spryt i walka przy holowaniu to wielkie emocje!  Z tego zbiornika nie sprzedajemy ryb! Prosimy o fachowe i bezpieczne obchodzenie się z tymi pięknymi rybami. Dane:  pow. 3 ha, gł. od 2,5 do 3 m, na 35 stanowisk.

MAŁE ZBIORNIKI – tzw. magazynki znajdują się tuż przy smażalni, służą rybom na czas zimy, ale aktualnie są udostępnione do wędkowania. Są to dobrze natlenione zbiorniki, z bardzo dużym i różnorodnym zarybieniem. Polecane są na wędkowanie spławikowe, czy też początkującym wędkarzom oraz dzieciom. Pływają w nich małe i większe karasie, karpie od 1- 3 kg, szczupaki od 1- 3 kg i amury o różnej wadze.